Atsakymai į dažniausius klausimus apie pasyvų namą

Kokie pagrindiniai “Namai A+” energijos beveik nevartojančio namo privalumai prieš kitus namus ?

 • Energijos beveik nevartojančio namo apšildymui reikalinga apie 80 % mažiau energijos palyginus su įprasto gyvenamojo namo energijos sąnaudomis;
 • Komfortabilumo jausmas gyvenant energijos beveik nevartojančiame name žymiai geresnis, nei gyvenant įprastame;
 • Energijos beveik nevartojančio namo aplinka tinka alergiškiems žmonėms, o taip pat naudinga sveikiems žmonėms;
 • Išvažiuodami į ilgą kelionę, Jus galėsite ilgam laikui palikti namą be priežiūros;
 • Naujienos apie energijos kainų augimą ir energetikos rinką Jums taps mažiau aktualios;
 • Išlošite nusprendę parduoti energijos beveik nevartojantį namą, kadangi tokio namo rinkos kaina bus mažai pakitusi, palyginus su įprastais namais

Ar įmanoma pastatyti energijos beveik nevartojantį namą Lietuvos klimato sąlygomis ?

Priklausomai nuo Lietuvos regiono, energijos taupymo procentas gali nežymiai kisti, tačiau sprendimas statyti energijos beveik nevartojantį namą bet kuriame regione bus racionalus. Energijos beveik nevartojantys namai (pasyvūs namai) populiarūs tiek Vokietijoje, Austrijoje, tiek atšiauriau esančioje Norvegijoje.

1

Ar yra architektūriniai apribojimai statant energijos beveik nevartojantį namą “Namai A+” ?

Energijos beveik nevartojantis namas gali būti beveik tokios pat architektūros kaip įprastas namas, nėra jokių esminių apribojimų dėl pasirenkamų medžiagų, aukštingumo, architektūrinės koncepcijos. Jus galite rinktis medinį arba blokinį namą, rinktis iš įvairių statybinių medžiagų. Vienintelė rekomendacija - dauguma namo langų turėtų būti pietų pusėje, kad sumažinti šilumos praradimus.

Kokiais būdais įgyvendinamas “Namai A+” energijos beveik nevartojančio namo šilumos praradimo sumažinimas ?

Šilumos praradimų sumažinimas energijos beveik nevartojančiame name pasiekiamas panaudojant šiuolaikines pasaulines žinias iš įvairių sričių, kurios pritaikomos statybose. Statant A+ lygio namą nebūtina naudoti itin brangių statybinių medžiagų. Energijos beveik nevartojančio namo statyboje svarbios yra šiuolaikinių statybos technologijų žinios, teisingas medžiagų parinkimas ir jų tarpusavio derinimas, galutinio rezultato modeliavimas kompiuteriu projektavimo etape.

Galima iįvardinti kai kuriuos tipiškus “Namai A+” energijos beveik nevartojančių namų technologinius įrenginius ir medžiagas, kurie padeda stipriai sumažinti išorinės energijos poreikį (“Namai A+” statybos partnerių informaciniai resursai):

2

Per kiek laiko atsipirks mano pasyvus namas?

Mitas, kad pasyvaus namo kaina prasideda nuo milijono, yra netiesa! Įprastai papildomos investicijos į tokį namą sudaro apie 10-25% priklausomai nuo naudojamų technologijų ir įrengimų. Vidutinis tokių investicijų atsiperkamumas 4-7 metai. Su malonumu apskaičiuosime konkrečiai Jūsų energetiškai efektyvaus namo atsiperkamumą, o svarbiausia – tai padarysime visiškai nemokamai ir neprašydami jokių įsipareigojimų! Tiesiog susisiekite su mumis!

Kaip „Namai A+“ ventiliacija padeda išsaugoti namo gyventojų sveikatą ?

Ar svajojote turėti namus, kuriuose:

 • nebūtina nuolatos atidaryti langą, kad pravėdinti kambarį;
 • negalima peršalti, kadangi nebūna skersvėjų;
 • nereikalinga žiema praverti langų, kad pravėdinti patalpas, kartu išleidžiant brangią šilumą;
 • nebūna odų ir įvairiausių pro langus įskrendančių vabzdžių;
 • namuose net ir pavasarį-vasarą ore nėra alergijos sukėlėjų, kadangi įeinantis oras filtruojamas.
 • galima užmigti ir prabusti tyloje, nes nebūtina vėdinti patalpas, paliekant pravirą langą.

Visų iįvardytų komforto dalykų galima pasiekti su oro rekuperacijos sistema, kuri yra neatsiejama bet kurio “Namai A+” energijos beveik nevartojančio namo dalis. Būtent ši sistema užtikrina šilumos išsaugojimą šaltu metu laiku, tačiau patalpos ventiliuojamos, šviežias oras patenka iš lauko, praeidamas filtrus ir rekuperacijos sistemą, perduodant šilumą įeinančiam šaltam orui.

Daugiau informacijos apie oro rekuperatorius rasite „Namai A+“ partnerio interneto svetainėje.

3

Ar realu pasyvų namą „Namai A+“ paversti aktyviu namu, jeigu ateityje mūsų šalyje atsiras aktyviems namams pritaikyta infrastruktūra ?

Energijos beveik nevartojantį namą nesunkiai įmanoma paversti aktyviu namu, jeigu ateityje atsiras infrastruktūra, leidžianti pagal poreikį priimti arba atiduoti energiją į bendrojo naudojimosi tinklus. Iš tiesų aktyvus namas susideda iš energijos beveik nevartojančio namo ir energiją generuojančių technologinių įrenginių. Norint paversti namą aktyviu, Jums reikės tiesiog sumontuoti technologinius įrenginius, pajungiant juos prie esamų energijos beveik nevartojančio namo įrenginių. Tačiau kol kas tai atrodo tolimos ateities vizija, kurios įgyvendinimas priklausys nuo politinio sprendimo ir valstybės galimybių investuoti į reikiamą infrastruktūrą, sudaryti koncesijos sutartis su verslo įmonėmis.

Kokiais būdais įmanoma sutaupyti statant energijos beveik nevartojantį namą ?

Daugeliu atvejų individualaus namo statybai arba gyvenamųjų namų renovacijai pasirenkama ne žinoma statybos kompanija, o statybininkų brigada. Tokį pasirinkimą nulemia didelis kainų skirtumas, taigi žinomo rangovo pasirinkimas klientui neprieinamas finansiškai. Mūsų įmonė turi didelę patirtį koordinuojant individualių namų statybą, dirbome su įvairaus lygio statybininkais. Peržvelkite keletą etapų, kuriuose bendradarbiavimas su „Namai A+“ padės nepadaryti kritinių klaidų, išvengti neplanuotų išlaidų ir pasiekti kokybės standartų laikymosi:

Konsultacijos sklypo pirkimo etape

Projektuodami namus bei rengdami statybų leidimams gauti reikiamus dokumentus, sukaupėme didelę patirtį, kuria pasidalinsime su klientais. Bendradarbiavimas su „Namai A+“ ekspertais sklypo paieškos etape padės jums sutaupyti pinigų ir išvengti siurprizų, suteiks pasitikėjimą priimant sprendimą dėl sklypo pirkimo.

Namo projektavimas (Namo renovacija)

Projektavimas vyksta modeliuojant galutinį rezultatą. Namo projekto kūrimo etape, PHPP (Passive House Planning Package) programinės įrangos pagalba mes galime matyti ar pagal pirminį projektą turėsime A++ lygio namą. “Namai A+” projektuotojai parinks medžiagas ir technologinius sprendimus, kad garantuoti projektuojamo namo atitikimą energijos beveik nevartojančio namo standartui, patvirtintam "Passivhaus Institute" Vokietijoje.

Žiūrėti pasyvaus namo standartus...

Statybų eiga

Profesionaliai pastatyti energijos beveik nevartojantį namą padeda “Namai A+” partnerių komanda. Statybos eigoje periodiškai atliekant termografinius, namo mikroklimato ir kitus energijos beveik nevartojančių namų statybai būtinus matavimus, galima iš karto koreguoti trukumus, keičiant technologinius sprendimus, siekti pastatyti pasyvų namą laikantis rangos sutarčių bei neviršijant biudžeto.

“Namai A+” ekspertai baigę mokymus ir turi sertifikatą, patvirtinantį mūsų žinias energijos beveik nevartojančio namo statybų priežiūroje. Pasirinkus mus energijos beveik nevartojančio namo statybos koordinavimui ir priežiūrai, Jūs pasieksite statybų ekonomiškumo ir kokybės.

Namo pripažinimas tinkamu naudotis

Pasirinkus “Namai A+” energijos beveik nevartojančio namo statybų koordinavimui, Jus paspartinsite namo pripažinimo tinkamu naudotis gavimo aktą, gausite naujo arba renovuoto namo energetinio efektyvumo sertifikatą.

4

Energijos beveik nevartojantis namas - ar tai individualus, plokščio stogo namas?

Kiekvienas pastatas gali būti energetiškai efektyviu - individualus namas, komercinis pastatas, arba daugiabutis. "Namai A+" ruošia tiek naujų pastatų projektus, tiek ir atlieka renovaciją. Pasyvaus namo standartai neriboja ir architektūrinių sprendimų - Jūsų fantazija gali būti laisva.

Nuo ko prasideda energetiškai efektyvaus namo statyba?

Visų pirma išsiaiškiname Jūsų poreikius – tiesiog norime, kad naujame name jaustumėtės komfortabiliai ir mėgautumėtės gyvenimu. Aptariame koks turėtų būti Jūsų svajonių namas. Atliekame skaičiavimus - kiek kainuotų paprasto bei mažų energetinių sąnaudų namo statyba. Įvertiname išlaidas šildymui. Pateikiame įžvalgas dėl namo vertės ilgalaikiškumo. O svarbiausia tai, kad visos šios konsultacijos Jums nieko nekainuoja! O kai drauge su šeima jau būsite apsisprendę, koks yra Jūsų svajonių namas, mes jį profesionaliai suprojektuosime!

5

Kaip galiu būti tikras, kad mano namas bus energetiškai efektyvus?

Mažų energetinių sąnaudų namai Lietuvoje yra sertifikuojami. Jei namo projektas atitinka keliamus reikalavimus jam išduodamas sertifikatas. Tačiau tam, kad būtumėte visiškai ramūs, mes atliekame statybų techninę priežiūrą ir užtikriname, kad būtų laikomasi visų nustatytų normatyvų. Kontroliuojame statybų eigą, naudojamas medžiagas ir technologijas, patariame namo eksploatacijos klausimais. Neleidžiame jokių nukrypimų nuo projekto ir netoleruojame atvejų, kai aukojama darbų ar medžiagų kokybė. Užbaigus Jūsų namo statybą, atliekame visus reikalingus matavimus ir išduodame energetinį efektyvumą patvirtinančius dokumentus.

Kodėl žmonės mums patiki projektuoti jų namus?

Turbūt todėl, kad nuoširdžiai rūpinamės kiekvienu klientu. Nuo 2006 m. projektuojame individualius namus, gyvenamuosius kvartalus, komercinės paskirties pastatus, daugiabučius, jų renovaciją. Sunkmečiu ne tik išlaikėme darbų tempą, bet ir investavome į kvalifikacijos kėlimį. 2010 m. vieninteliai iš visų Vakarų Lietuvos projektuotojų baigėme specialius mokslus Pasyvaus namo institute Vokietijoje. Išlaikę egzaminus tapome tarptautiniu lygiu sertifikuoti energijos beveik nevartojančių (pasyvių) namų projektuotojai.

6